overlay

Yeni Yıl Mesajı

2020 tüm insanlık için zor bir yıl oldu, özellikle biz sağlık personeli için…
Doğal afetlerle, salgınlarla mücadele derken zorlu bir yıl geçirdik ama güçlü sağlık ordumuz sayesinde mücadelemizde başarılar elde ettik. Elazığ ve İzmir depreminde UMKE ekibimiz ile deprem bölgesine gereken desteği sağladık.
Pandeminin başladığı Mart ayından buyana İlimiz en az vaka görülen iller arasında yer almıştır. kış ayının gelmesi ile birlikte öngörülen vaka artışı tüm dünyada olduğu gibi ilimizde de gerçekleşmiş ve vaka sayımızda hızlı bir artış görülmüştür. Bununla birlikte her türlü önlem ve kararlar hızlı bir şekilde alınarak kontrol altına alınmıştır.
2020 Yılının bu son gününde geriye dönüp baktığımızda tüm bu olumsuzluklara rağmen beraber pek çok güzel işlere imza attığımızı görüyoruz.
Farkındalık oluşturan projelerimiz ile TC ilk sağlık ödülleri platformu olan Doktorclup Awards ‘da ilk 3 ‘e girmeyi başardık.
275 yataklı Kırklareli Devlet Hastanemiz Kırklareli Üniversitesi ile imzalanan protokol çerçevesinde afiliye olarak Eğitim ve Araştırma Hastanesi statüsüne geçmiş, 14 değerli hocamız sağlık ordusuna katılmış, KEAH 250 Yataklı ek bina yapımı yatırım programına alınmıştır.
30 yataklı Vize Devlet Hastanemiz, 300 yataklı Lüleburgaz Devlet Hastanemiz ve 20 Ünitli Lüleburgaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz, Lüleburgaz ilçemizde 2 Hekimli Evrensekiz Aile Sağlığı Merkezimiz, Merkezde 4 hekimli Aile Sağlığı Merkezi Binamız+Aşı Deposu ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri Binamız tamamlanarak hizmete sunulmuştur. Babaeski Pancarköy Sağlık evi+Lojman binası tamamlanmış olup vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Merkez İlçe Bademlik ASM ve birçok yeni yatırımımız 2021 yılında devreye girecektir.
2021 yılının sağlıkla, başarılı işlere imza atacağımız bir yıl olması temennisi ile hepinizin yeni yılını kutluyorum.