Tüzel Eposta Talep Formu
24 Kasım 2021


Tüzel adres oluşturma:

  • Tüzel kişiler için kurumsal e-posta adresi talep edilirken Sistem Yönetimi ve Bilgi Güvenliği Dairesi Başkanlığına resmi yazı yazmanız gerekmektedir. Oluşturulan hesabın mail akışını görmesi gereken personelin Ad Soyad T.C ve İletişim numaralarını tüzel hesap formunu doldurarak talepte bulunmanız gerekmektedir.

  • Tüzel adres parola unutma sonrası işlemler:
  • Kurumlarda kullanılacak tüzel adresler için yapılan düzenleme ile tüzel adreslerin parola bilgisi bulunmamaktadır. Yeni düzenleme ile tüzel adreslerin birim amirlerine veya birim amirlerinin yetki vermesini istediği kullanıcılara ilgili tüzel adres tanımlanacaktır. Açılmış olan hesabı kullanması gereken kullanıcının mail okuması (mail silme yetkisi dahil) ve mail göndermesi için yetki verilecektir. Oluşturulan hesabın mail akışını görmesi gereken personelin Adı, Soyadı, T.C. kimlik numarası ve İletişim numaralarını tüzel hesap formunu doldurarak talepte bulunmanız yeterli olacaktır.

  • Tüzel adres yetki talebi:
  • Tüzel mail adreslerinin kullanımında belirlenmiş olan görme, okuma, silme yetkilerinde herhangi bir sınır bulunmamaktadır. Yetki taleplerinizi https://yazilimdestek.saglik.gov.tr/ sayfasından tarafımıza tüzel hesap formunu ile birlikte iletebilirsiniz. Yalnız bilgi güvenliği politikaları gereği mail gönderebilme yetkisi en fazla 2 kullanıcıya verilmektedir. Daha fazla kullanıcıya gönderim yetkisi tanımlayabilmemiz için konu ile ilgili Sistem Yönetimi ve Bilgi Güvenliği Dairesi Başkanlığı’na resmi yazı yazmanız gerekmektedir. Oluşturulan hesabın mail akışını görmesi gereken personelin Adı, Soyadı, T.C. kimlik numarası ve İletişim numaralarını tüzel hesap formunu doldurarak talepte bulunmanız gerekmektedir.
  • Tüzel Hesap Formu indirmek için tıklayınız.
    Paylaşılan ortak posta kutusu kullanım kılavuzu için tıklayınız.